10 Şubat 2018 - Anneler için Etkileşim Grubu

anne etkileşim grubu

Annelik canınızdan bir canı hayata hazırlama sürecidir. Zorlu olduğu kadar güzel ve heyecanlı bir iştir. Annelik için okullar yok ne yazık ki! Doğal içgüdülerimiz, sevgimiz yeterli olur sanabiliriz, ama deneyim bunun yeterli olmayabileceğini gösteriyor. Bu etkileşim grubu sayesinde annelik sürecindeki doğrularımızı yanlışlarımızı görmek, deneyimimizden öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşmak, başka annelerin deneyimlerinden bir şeyler öğrenmek ve bir uzmanın desteğiyle bilimsel bilgiler ışığında yaptıklarımızı gözden geçirmek, yapacaklarımıza karar vermek mümkün olabilecektir.

Küçük Ağaç PDM'de ilk oturumu 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 16.00-17.30'da yapılması planlanan ve 8 hafta boyunca aynı gün aynı saatte gerçekleştirilecek olan Anneler için Etkileşim Grubu'na annelerimizi bekliyoruz. Grup başvurulara göre en az 8 en çok 12 kişi ile oluşturulacaktır. İlgilenenlerin 5 Şubat 2018'e kadar Küçük Ağaç PDM'yi arayarak kayıt yaptırması gerekmektedir.

Etkileşim Grubu Nedir?

Grup üyelerinin getirdiği konular ve paylaştıkları yaşantılar üzerinden bir lider (Psikolog/Psikolojik Danışman) yönetiminde gerçekleştirilen, bireysel danışmaya göre daha ekonomik olmak ve başkalarının deneyimlerinden de öğrenme imkanı sunmak gibi avantajları olan bir psikolojik danışma yöntemidir.

Grup Lideri/Psikolojik Danışman Dr.Sevgi Sezer Öztürk:

Anneler için etkileşim grubunu psikolojik danışmanlık ve rehberlik konusunda yüksek lisans ve doktora derecesine sahip, eğitimi sürecinde ve çalışma hayatında benzer grupları yönetmiş ve Ankara Üniversitesi'nde bir dönem boyunca bu konuda ders vermiş olan, Küçük Ağaç PDM'nin kurucusu Psi.Dan.Dr.Sevgi Sezer Öztürk yürütecektir.

Grubun Amaçları: 

 1. Grup üyelerinin kendilerini bir birey ve anne olarak daha iyi tanımalarına yardımcı olmak.
 2. Grup üyelerinin kendileri için ve anne olmaya dair önemli olan yaşantılarını, sorunlarını ve duygularını grupla paylaşmalarına yardımcı olmak.
 3. Grup üyelerinin diğer üyelerin annelik deneyimleri üzerinden de öğrenmeler gerçekleştirmesi. 
 4. Bilimsel bilgiler ışığında anne-çocuk ilişkisindeki zor konular ve bu konulara müdahale tekniklerini öğrenmek. 
 5. Tüm üyelerin birbirlerine karşı içten ve saygılı davranmalarına yardımcı olacak bir ortam hazırlamak.

Grubun Özellikleri:

 • Toplantı günü olarak Cumartesi günü belirlenmiştir.
 • Toplantı saati olarak 16.00-17.30 belirlenmiştir.
 • Toplantı oturumları 90'ar dk.lık oturumlar şeklinde olacaktır.
 • Toplantılar Küçük Ağaç PDM Eğitim Salonu'nda yapılacaktır.
 • Grup 'Kapalı Grup ' biçiminde olacaktır. (Yani grup oluştuktan sonra gruba yeni üye dahil edilmeyecektir).
 • Toplantılar haftada bir oturum olacak şekilde toplam 8 oturum yapılacaktır.

NOT: Anneler için Etkileşim Grubu'nun tarih ve saatleri grubun oluşması durumunda, grup üyelerinin talebine göre değiştirilebilir.

Ücret ve başvuru için Küçük Ağaç PDM'yi arayabilir ya da mail yazabilirsiniz.