PSİ.DAN.DR. AYŞE ŞULE ÇAĞLAR’ın moderatörlüğünde,

“KADIN VE BENLİK SAYGISI:  KENDİ BENZERSİZ YAŞAM DANSINI KEŞFET!”

Bedeninizden hoşnut musunuz?

Bedenininizle ilgili kaygılarınız neler?

Kendinizi ve bedeninizi  beğeniyor ve seviyor musunuz?

Kültürel kalıpların tanımladığı kız ve kadın davranışları ve öğretileri ile çoğu kez  kendimize verdiğimiz değer ile dış görünüşümüze verdiğimiz  değeri   birbirine karıştırırız. Bedenimizle  ilgili olarak hissettiğimiz yoğun kaygılar yaratıcı  enerjimizi  tüketir.

 

Bu atölye çalışmasında; 

  • Bedeninizle tanışıp onun sesini duyup, dilini anlayacaksınız .
  • Başkalarına verdiğimiz değeri kendimize verip bedenlerimizin mesajlarını dinleyeceğiz.  
  • “Ben de varım!” “Neysem oyum!” diyerek benlik değerlerimizi ‘nasıl göründüğümüz’ değil, ‘kim olduğumuz’ üzerine kurmayı deneyimleyeceğiz.

 

Daha önce Uçan Süpürgenin organizasyonuyla iki defa gerçekleştirilen Kadın ve Benlik Saygısı atölye çalışmasının üçüncüsü, Küçük Ağaç PDM’nin organizasyonuyla Hotel Aldino’da.

 

Psikolojik danışman Dr. Şule Çağlar’ın eşliğinde yaşantısal olarak gerçekleştireceğimiz bu atölye çalışması, kadınların her şeyden önce kendilerine önem ve saygı duymasını, bu konudaki farkındalığının artmasını amaçlamaktadır.

Birlikte gelişip dönüşmeyi amaçlayan herkesi rahat hareket edebilecekleri kıyafetler ile 12 Mayıs Cumatesi günü atölye çalışmamıza bekliyoruz.

 

 Psi.Dan.Dr.Ayşe Şule Çağlar,
Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında, ABD’de Bilim uzmanlığı derecesi aldıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde aynı alanda doktorasını tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını Londra Üniversitesi’nde “Kadın Hakları ve Feminist Psikoterapiler”de yaptı. Aynı zamanda Londra Kadın Terapi Merkezi’nde çalışmalarına devam etti. ODTÜ’de bir yıl ders verdikten sonra Bilkent Üniversitesi PDR Merkezinde 7 yıl psikolojik danışman olarak çalıştı. Daha sonra Birleşmiş Milletler’e geçerek uzun yıllar Avrupa, Afrika ve Asya da görev yaptı, projeler yürüttü. Son 3 yılda İstanbul, Hollanda ve İngiltere’de Dans ve Hareket Terapisi programlarına devam etti ve sertifikalar aldı.Tarih: 12 Mayıs 2018 Saat: 10.00-18.00
Adres: Hotel Aldino

Barbaros Mahallesi, Bülten Sk. No:22, 33200 Çankaya/Ankara
Kontenjan: 30 kişi
Not: Kayıt yaptırmak için 0312 418 26 27’yi arayabilirsiniz.